Zimní olympijské hry 2022 , Peking – na trojce Martina kousek od medaile

4. /
  5. Novinky
  6. /
  7. Zimní olympijské hry 2022...

Největší svátek sportu – Olympijské hry začali ! Hned v prvním závodě na dlouhé dráze byla Česká republika zastoupená Martinou Sáblíkovou blízko první vytoužené medaili. Již druhý den po zahájení her, v sobotu 5. února se jel závod žen na 3000 metrů , po své jízdě byla Martina na prvním místě. Ovšem do konce závodu zbývali ještě dvě rozjížďky a v nich byly tři závodnice rychlejší než Martina. Zvítězila letos neporazitelná Nizozemka Irene Schouten, druhá byla stále se zlepšující Italka Francesca Lollobrigida a bronzovou vydřela skvělým finišem Kanaďanka Isabelle Weidemann. Hned za těmito závodnicemi se umístila Martina s odstupem 3,41 sekundy za vítězkou. Důležité je, že sama Martina byla s výsledkem spokojena, jak později vyprávěla českým novinářům . „Já jsem byla hrozně spokojená, už když jsem po své jízdě měla jistotu nejhůř pátého místa. Protože po letošní sezoně, co všechno mě provázelo v závodech i měsíc do olympiády… Jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo“. Druhá česká reprezentantka Nikola Zdráhalová skončila v závodě na 18. místě.

Nikola měla hned v pondělí 7. února další šanci na úspěšný výsledek, ale také na trati 1500 metrů nepředvedla výkon, se kterým by byla plně spokojená. Na této trati skončila na 21. místě z 30 účastnic, vítězství slavila další Nizozemka Ireen Wust, která zajela olympijský rekord a získala již dvanáctou olympijskou medaili. Zároveň se stala první sportovkyní, která získala zlato na pěti po sobě jdoucích olympijských hrách.

V short tracku má české rychlobruslení zastoupení v podobě Michaely Hrůzové. Ta jela svůj první závod na své slabší trati 500 metrů také již v sobotu 5. února. Ve své jízdě skončila na třetím místě a do čtvrtfinále nepostoupila, v celkové klasifikaci disciplíny skončila na 28. místě. Závod vyhrála Italka Arianna Fontana, která tak získala již devátou medaili z olympijských her. Na dalších místech se umístily Suzanne Schulting z Nizozemí a Kim Boutin Kanady.