2. /
  3. 2021-2022
Novinky

Mistrovství světa 2022 v short tracku – maximem finále B pro Fajkuse a Hrůzovou

Letošní dlouhá olympijská sezona v short tracku byla ukončena ve dnech 9.- 10. dubna Mistrovstvím světa, které se konalo v kanadském Montrealu. Na rozdíl od minulého roku se MS zúčastnili i závodníci z Jižní Korey, kteří jsou dlouhodobě nejúspěšnější a tak soutěž byla hned po ZOH skutečně druhým vrcholem sezony. Českou republiku v Kanadě reprezentovalo kvarteto závodníků –

Číst dále »
Novinky

Finále Světového poháru 2021-2022, Heerenveen – podařený finiš Martiny

Závěr náročné rychlobruslařské sezony hostil nizozemský Herenveen o víkendu 12.-13. března 2022. České rychlobruslení tentokrát zastupovala pouze Martina Sáblíková na trati 3000 metrů, Nikola Zdráhalová již ukončila sezonu. Finále Světového poháru zastihlo Martinu ve vynikající formě, o čemž svědčí skvělý čas 3,57:165, kterým překonala o 1,7 sekundy svůj osobní rekord na této trati na nízko položených drahách a umístění

Číst dále »
Novinky

Mistrovství Světa 2022 ve víceboji – Martina celkem pátá, nejlepší na pětce!

V hale Vikingskipet v norském Hamaru se od čtvrtka 3.března až do neděle 6. března konalo Mistrovství světa na dlouhé dráze, první dva dny na tratích 500 a 1000 metrů, v sobotu a neděli pak ve víceboji. Česká republika měla dvojí zastoupení, Martinu Sáblíkovou doplnila nadějná Zuzana Kuršová. Pro Martinu byly závody těžké zejména vzhledem k tomu, že

Číst dále »
Novinky

Akademické mistrovství světa na dlouhé dráze 2022, Lake Placid – zlato a bronz pro Veroniku Antošovou!

České rychlobruslení dosáhlo další úspěch na mezinárodní scéně, tentokrát se o něj zasadila akademička Veronika Antošová. Na akademickém mistrovství světa na dlouhé dráze, které se konalo ve dnech 2.-5.března 2022 v americkém Lake Placid získala Veronika zlato a bronz. Zlatou medaili získala jednadvacetiletá studentka Masarykovy univerzity na trati 3000 metrů a to časem 4:38,77, na druhém

Číst dále »
Novinky

Zimní olympijské hry 2022 , Peking – bronz s cenou zlata pro Martinu!

Po závodě na 3000 metrů měla Martina Sáblíková další šanci na medaili ve své královské disciplíně – trati na 5000 metrů. Závod byl otevřený, Martina očekávala, že o medaili se porve minimálně sedm rychlobruslařek. A měla pravdu, sedm závodnic zajelo čas pod sedm minut. Po své rozjížďce se dostala Martina do čela, stejně jako v závodě na 3000

Číst dále »
Novinky

Zimní olympijské hry 2022 , Peking – Michaela Hrůzová zajela skvělý závod na 1500 metrů

Soutěže v shotrtracku byly na ZOH v Pekingu zakončeny ve středu 16.2.2022 na trati 1500 metrů v kategorii žen. V tomto závodě měla zastoupení i Česká republika díky Michaele Hrůzové. A i když pořadí ve světovém rankingu Michaelu nefavorizovalo mezi nejlepší závodnice, závod se jí mimořádně vydařil. Úspěchem pro Michaelu byl již postup do semifinále a vylepšení výsledku

Číst dále »
Novinky

Zimní olympijské hry 2022 , Peking – na trojce Martina kousek od medaile

Největší svátek sportu – Olympijské hry začali ! Hned v prvním závodě na dlouhé dráze byla Česká republika zastoupená Martinou Sáblíkovou blízko první vytoužené medaili. Již druhý den po zahájení her, v sobotu 5. února se jel závod žen na 3000 metrů , po své jízdě byla Martina na prvním místě. Ovšem do konce závodu zbývali ještě dvě

Číst dále »
Novinky

Mistrovství světa juniorů 2022, Innsbruck – Kuršová čtvrtá, medaile byla blízko

Od pátku 28. ledna do neděle 30.. ledna 2022 se v rakouském Innsbrucku uskutečnilo Mistrovství světa juniorů na dlouhé dráze. Česká výprava byla mimořádně početná, ale také úspěšná. Již v pátek chybělo opravdu málo, aby se Zuzana Kuršová stala další českou medailistkou z vrcholných rychlobruslařských soutěží. V závodě na 1500 metrů skončila za trojicí nizozemek na vynikajícím čtvrtém místě, za vítězkou Jade

Číst dále »
Novinky

Světový pohár juniorů 2021-2022, Innsbruck – Kuršová dvakrát zlatá!

Další závod Světového poháru juniorů se konal v rakouském Innsbrucku ve dne 22.-23.ledna 2022. Na těchto závodech se mimořádně dařilo českým reprezentantům, v čele s vynikající Zuzanou Kuršovou. Tyto výsledky dokazují, že české rychlobruslení může i v budoucnu získávat medaile na světových soutěžích. Zuzana získala celkem čtyři medaile, dvě zlaté a dvě stříbrné. V sobotu skončila druhá na trati

Číst dále »
Novinky

ME 2022 v rychlobruslení na jednotlivých tratích, Heerenveen

V nizozemském Heerenveenu se ve dnech 7.-9. ledna 2022 uskutečnilo Mistrovství Evropy na dlouhé dráze na jednotlivých tratích. Jednalo se o poslední velké závody před únorovými zimními olympijskými hrami. Čeští reprezentanti tentokrát nebyli favoriti na medaile, na závody neodcestovala Martina Sáblíková z důvodu zranění (při pádu si koncem prosince pořezala stehno bruslí) a na ME neodjela ani Nikola Zdráhalová.

Číst dále »
Novinky

Mistrovství České republiky na dlouhé dráze 2021, Tomaszow

V posledním adventním víkendu 18.-19.prosince 2021 se v polském Tomaszówě Mazowieckém konalo Mistrovství České republiky v rychlobruslení na dlouhé dráze. Do Areny Lodowa se sjeli především mladí rychlobruslaři  z celé České republiky. Závodníci z téměř všech klubů sdružených v Českém svazu rychlobruslení bojovali o tituly i medaile a především o vylepšení svých osobních rekordů. Někteří mladí závodníci si

Číst dále »
Novinky

Světový pohár 2021-2022 v short tracku

Boj o kvalifikaci na ZOH V měsících říjnu a listopadu se uskutečnily čtyři závody Světového pohár v short tracku, které byly zároveň i kvalifikací na ZOH 2022 v Pekingu. První dva závody se odjeli v Asii, konkrétně v Pekingu a japonské Nagoji, třetí závod se odjel v Debrecenu v Maďarsku a poslední v nizozemském Dordrechtu. Pro kvalifikace na ZOH se počítaly tři nejlepší

Číst dále »
Novinky

Světový pohár 2021-2022 – Calgary

Martina třetí na trojce, Nikola v životní formě Poslední závody Světového poháru v roce 2021 se konaly v kanadském Calgary ve dnech 10. až 12. prosince. Na těchto závodech se poprvé v sezoně podařilo Martině Sáblíkové získat medailové umístění na trati 3000 metrů. Lepší tentokráte byly jen stále se zlepšující Italka Francesca Lollobrigida a Kanaďanka Isabelle Weidemann. Dosud suverénní Nizozemka Irene Schouten

Číst dále »
Novinky

Světový pohár 2021-2022 – Salt Lake City

Martina pátá na trojce, Nikola s novými osobními rekordy V hlavním městě amerického státu Utah – Salt Lake City se jel ve dnech 3.-5. prosince 2021 třetí závod letošní série Světového poháru na dlouhé dráze. Tentokrát se již v kategorii žen nejela trať na 5000 metrů, nejdelší závod se tedy jel na 3000 metrů. V něm byla opět suverénní Nizozemka Irene Schouten,

Číst dále »
Novinky

Světový pohár 2021-2022 – Stavanger

Martina si zajistila účast na ZOH v Pekingu V norském Stavangeru se ve dnech 19.-21. listopadu 2021 uskutečnil již druhý závod letošní série Světového poháru na dlouhé dráze. Jela se i trať na 5000 metrů, přičemž výsledky v tomto závodě přinesly čtyřem nejlepším závodnicím nejen body do Světového poháru, ale především přímou kvalifikaci na ZOH v Pekingu. A

Číst dále »
Novinky

Světový pohár 2021-2022 – Tomaszow

Olympijská sezona začala s překvapivými výsledky Ve dnech 12.-14. listopadu 2021 začala v polském Tomaszowě další rychlobruslařská sezona – o to důležitější, že vrcholem sezony budou boje o olympijské medaile na ZOH v Pekingu. Dá se říct, že česká dlouholetá jednička Martina Sáblíková se pomalu rozjížděla a i vzhledem k jejím zdravotním potížím v přípravě ještě nebyly dosažené výsledky